RİZE ÇAYELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemize ilk atama sözleşmeli öğretmen olarak atanan öğretmenlerden istenilen belgeler

İlçemize ilk atama sözleşmeli öğretmen olarak atanan öğretmenlerden istenilen belgeler

İlçemize ilk atama sözleşmeli öğretmen olarak atanan öğretmenlerden istenilen belgeler aşağıda belirtilmiştir. Evrakları 29/05/2023- 26/06/2023 tarihleri arasında İlçemize atanan  öğrtetmenlerimiz İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'müze şahsen veya posta/kargo yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Bakanlığımızca ilimize atanan sözleşmeli öğretmenlerden göreve başlama işlemi esnasında aşağıdaki belgeler istenecektir:

 1- T.C. Kimlik Kartının fotokopisi.

2- Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı örneği  veya  e-devletten alınan barkodlu ve / veya karekodlu çıktı.

3-Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği ve  bir adet fotokopisi.

 

4-Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi ve  bir adet fotokopisi,

5- Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair resmi belgenin aslı veya onaylı örneği ve bir adet fotokopisi.

6-Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesinin  bir adet fotokopisi veya  e-devletten alınan barkodlu / karekodlu çıktısı.

7- Güncel tarihli Adli Sicil Kaydını gösterir belge,  (e-devletten alınan barkodlu ve / veya karekodlu çıktı).

8- Son altı ay içinde çekilmiş biyometrik  fotoğraf, (6 adet).

9- Mal Bildirim Formu (Tek sayfa halinde arkalı önlü şeklinde çıktı alınması ) (PDF Dosya-İndirmek için tıklayınız) 

10- Elektronik başvuru formu.

11- Sağlık durumu yönünden  öğretmenlik  görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair açıklama bulunan tam teşekküllü bir hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu

12- Erkek adaylar için güncel tarihli Askerlik Durum Gösterir Belge. 

13- Güncel İkametgâh Adresi Gösterir Belge

 

NOT:

1) Bakanlığımız dışındaki kurumlarda devlet memuru olarak çalışanlardan ilçemize sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlar, yukarıda istenen belgelere kurumlarından istifa etikten sonra düzenlenen hizmet cetvelini ekleyeceklerdir.

2) İlçemize ataması yapılan ve halen askerde olan sözleşmeli öğretmenler muhtemel terhis tarihlerine ilişkin belge ile dilekçelerini atandıkları İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine göndereceklerdir.

3) Fotokopi olarak gönderilen belgelerin asılları gelirken getirilmesi gerekmektedir

Çayeli Kaymakamlık Binası Kat 2 ÇAYELİ / RİZE - 0 464 532 41 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.